T O P 3 E VEN T I D ANMAR K

Markedsudvalget

KONTAKT HJALLERUP MARKED PÅ INFO@HJALLERUP-MARKED.DK

Hjallerup Marked drives af Hjallerup Samvirke, som er en paraplyforening for byens mange foreninger. Hjallerup Marked hører under foreningen Hjallerup Markedsforening.

Her kan du læse mere om Hjallerup Samvirke: www.hjallerup.info.

Den daglige drift af markedet styres af Hjallerup Markeds Markedsudvalg, hvor 10 personer arbejder frivilligt det meste af året for at arrangere markedet.

De enkelte Markedsudvalgsmedlemmer har hver deres ansvarsområde. Du kan skrive til Markedsudvalget ved at klikke på mail-adresserne herunder. 

Keld NielsenKeld Nielsen
Formand og presseansvarlig Administrationsudvalget
-
keld@hjallerup-marked.dk
Stefan JacobsenStefan Jacobsen
Næstformand & PR-udvalget
-
stefan@hjallerup-marked.dk
Anders-Peter ØstergaardAnders-Peter Østergaard
Pladsudvalget
-
anders@hjallerup-marked.dk
Peter MadsenPeter Madsen
Restaurationsudvalget
-
peter@hjallerup-marked.dk
Henrik RysholtHenrik Rysholt
Restaurationsudvalget
-
rysse@hjallerup-marked.dk
Erik Slot MadsenErik Slot Madsen
Pladsudvalget og sekretær
-
erik@hjallerup-marked.dk
Jesper LyngeJesper Lynge
PR-Udvalg
-
Jesper@hjallerup-marked.dk
Morten ThordalMorten Thordal
Kasserer
-
Morten@hjallerup-marked.dk
Michael OttesenMichael Ottesen
Teknisk udvalg
-
Micheal@hjallerup-marked.dk
Støt vores sponsorer